GK Game News - шаблон joomla Продвижение
Menu       

Dokuz Eylül'de #CanselİçinSusma diyen komünistlere saldırı: 12 öğrenci gözaltında

Komünist Gençlik'in Dokuz Eylül Üniversitesi Eğitim Fakültesi'nde yaptığı ‪#‎CanselİçinSusma‬ çalışmasına polis ve özel güvenlikler saldırdı, 12 öğrenci gözaltında.

Komünist Gençlik'in bugün Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Eğitim Fakültesi'nde yaptığı #CanselİçinSusma çalışması, üniversite yönetimini ve Buca İlçe Emniyet Müdürlüğü'nü rahatsız etti. "Cansel Buse Kınalı'yı gericilik öldürdü, gericiliğe boyun eğmeyeceğiz." ve "Gericiliğin kökünü kazıyacağız" yazılı afişlerin indirilmesini isteyen Özel Güvenlik Birimi, öğrencilerin kararlı duruşu sonucunda çareyi polisi çağırmakta buldu.Üniversite idaresinin çağrısı üzerine kampüse gelen sivil polisler ve Buca İlçe Emniyet Müdür Yardımcısı öğrencileri tehdit ederek, afişlerin indirilmesini ve çalışmanın sonlandırılmasını istediler. Komünist Gençlik'in çalışmaya devam etme kararı alması üzerine, Buca İlçe Emniyet Müdür Yardımcısı'nın "alın bu pezevenkleri" komutuyla öğrenciler darp edilerek göz altına alındı.

Özel güvenlik ve sivil polislerin saldırısı sonucunda darp edilen 12 öğrenci, #CanselİçinSusma dedikleri için göz altında tutuluyor.