GK Game News - шаблон joomla Продвижение
Menu       

YTÜ Reno İşçisi için ‪#‎direnişte‬

YTÜ'de 'Ulusal Kalite Günleri'nde ülkenin dört bir yanında en temel hakları için mücadele eden işçilere saldıran sermaye sınıfı temsilcisi üniversitede palavralarını anlatamadı. Reno temsilcisi protesto edildi. 'Reno işçisi yalnız değildir' ve 'Yağma yok sosyalizm var' sloganları atıldı.   

Yıldız Teknik Üniversitesi'nde Kalite Verimlilik Kulübü tarafından düzenlenen “Ulusal Kalite Günleri” kapsamında üniversiteye çağrılan patronlar protesto edildi. 'Reno işçisi kazanacak', 'Sermaye defol, üniversiteler bizimdir' , 'Reno işçisi yalnız değildir' ve 'Yağma yok sosyalizm var' sloganları atıldı.  

Reno’da, Şişecam’da ve ülkenin dört bir yanında en temel hakları için mücadele eden işçilere saldıran, en insani hakları gasp eden hırsızlar; üniversiteye gelip toz pembe bir geleceği tasvir etmeye kalkıyor. Ancak öğrenciler tarafından protesto edilen Reno temsilcisi konuşamadan kürsüden indi. Yapılan protestonun ardından basın açıklaması yapıldı. Yapılan açıklamada; 'Gericiler, asalak patronlar ve sömürü düzeni kaybedecek, işçiler emekçiler kazanacak. Gelecek bizim, gelecek mutlak sosyalizm' denildi.

Yapılan protestonun ardından yapılan basın açıklaması:

Bugün okulumuzda Kalite Verimlilik Kulübü tarafından düzenlenen “Ulusal Kalite Günleri” kapsamında ülkemizi emekçiler açısından cehenneme çeviren sermaye sınıfının temsilcilerine üniversitemizin kürsüsünde konuşma hakkı tanınıyor.

Reno’da, Şişecam’da ve ülkenin dört bir yanında en temel hakları için mücadele eden işçilere saldıran, en insani hakları gasp eden hırsızlar; karşımıza çıkıp toz pebme bir geleceği tasvir etmeye kalkıyor.

Ülkemiz AKP eliyle her geçen gün dincileşerek karartılıyor. Küçük yaştaki çocukların zihinleri imam hatip okullarıyla, AKP’nin gerici eğitim sistemiyle uyuşturuluyor. Her yeni gün yobaz sapkınlığın yeni bir tecavüz, taciz veya kadın cinayeti haberine tanık oluyoruz. AKP düzeninde ülkemiz gittikçe daha fazla cihatçı çetelerin cirit attığı, patlayan bombaların, katliamların ve ölümlerin normalleştiği bir yer haline dönüşüyor.

Bu tablonun sorumlusu 2002’den bu yana AKP’ye açık çek veren, AKP semirdikçe kasasındaki milyarlara milyarlar ekleyen sermaye sınıfıdır. Ülkemiz özelleştirmelerle yağmalanırken de yeni çalışma yasaları ile kölelik yasallaşırken de AKP’nin arkasında onlar vardı.

Memleket bu haldeyken sizleri dinlemeye ne niyetimiz vardır ne de tahammülümüz.

Bizlere sunacağınız boş kariyer masallarına da inovasyon goygoylarına da karnımız toktur.

Üniversitemizin kürsüsünü, şirketini tanıtmak adına işgal eden firmaları bizler çok iyi tanıyoruz.

Reno’yu, Şişecam’ı ve nicelerini emeğine sahip çıkan, direnen işçilerden tanıyoruz.

İlan ediyoruz; Yıldız Teknik Üniversitesi öğrencilerinin safı emekçilerin yanıdır.

Gericiler, asalak patronlar ve sömürü düzeni kaybedecek, işçiler emekçiler kazanacak.

Gelecek bizim, gelecek mutlak sosyalizm.

Komünist Gençlik

 

Tagged under: işçi, ytü, reno,