GK Game News - шаблон joomla Продвижение
Menu       

Boyun eğmeyen liselilere karşı MEB harekete geçiyor

Art arda gelen bildiriler ve protesto gösterileriyle gençliğin AKP gericiliğine boyun eğmeyeceğini bir kez daha açıkça ortaya koyan liselilere karşı MEB harekete geçiyor. Bakanlık tarafından okullara gönderilen yazıda "bildiri yayınlayanlar" ve "bunlara katılanlar" hakkında işlem yapılması istendi.

İstanbul Erkek Lisesi'nde gerçekleşen 'sırt dönme' protestosunun ardından yüzden fazla lisede kaleme alınan bildirilerin ardı arkası kesilmemişti. Habertürk’ten Lütfi Erdoğan’ın haberine göre Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Müsteşarı Yusuf Tekin il müdürlüklerine bir uyarı yazısı gönderdi. Yazıda bildirilerin öğrenci ya da veli kaynaklı olmadığı, "bazı siyasi çevreler ve STK'lar tarafından organize edildiği" öne sürülüyor. "İzin alınmadan öğrenciler ve kurumsal kimliği kullanarak okullar üzerinden bu mahiyette siyasi içerikli bildiri yayınlanması"nın 'suç' olarak nitelendiği metinde niyetin "provokatif ve öğrenci istismarına yönelik" olduğu belirtiliyor.*

AKP'nin eğitim alanında 'proje okulu' ve '4+4+4' süreçleriyle gerçekleştirmeye çalıştığı gerici dönüşüme ve bütün ülkeye yaydığı dinselleşme karanlığına gençliğin boyun eğmeyeceğini gözler önüne seren bildirilerden seçtiklerimiz:

*Bu haber soL Haber Portalı'ndan alınmıştır.

Tagged under: Lise, proje okulu,