GK Game News - шаблон joomla Продвижение
Menu       

İstanbul Üniversitesi öğrencileri karma eğitimi savunmak için buluştu

İstanbul Üniversitesi (İÜ) İlahiyat Fakültesi merkezli olarak dinci gerici örgütlerin başlattığı "OHAL'de karma eğitime son" başlıklı imza kampanyasına karşı dün Beyazıt'ta üniversiteliler buluştu.

Eğitimci Zelal Durmuş'un da katıldığı toplantıda gericilerin yüksek öğretim kurumlarına kadar bu tartışmayı genişletme pervasızlığının yanıtsız kalmayacağı, bütün eğitim kurumlarında karma eğitimin bir zorunluluk olduğu vurgulandı.

Komünist Gençlik konuya dair aşağıdaki açıklamayı yaptı:

"Gericiler OHAL'e sığınsa da herhalde karma eğitimden vazgeçecek değiliz!

Üniversitemizde yer alan bazı "kulüp"ler ile üniversiteyle hiçbir ilgisi olmayan kimi gerici derneklerin çağrısıyla "O'HALDE Karma Eğitime Son" başlıklı bir kampanya metni üniversite öğrencilerinin imzasına açıldı. İmza kampanyası karma eğitimi yeniden tartışmaya açarken, dinci yobazların üniversitemizdeki pervasızlığı ulusal kamuoyuna taşındı. 


Gericinin gaz hali çekilmiyor

AKP'nin ilan ettiği OHAL'i ve baskı ortamını arkasına alan yobazlar, yüksek öğretimin haremlik selamlık olması gerektiğini propaganda edebilecek kadar gaza gelmiş görünüyor.
Gerici düzen, darbeyle, patlayan bombalarla, baskı ve zor yoluyla, ilan ettiği OHAL'le ülkeyi yangın yerine dönüştürürken; gericileştirme operasyonunda yoluna gaza basarak devam ediyor. Başlatılan imza kampanyası bunun en çirkin örneklerinden biridir.
Haremlik-selamlık eğitimin yaratacağı sonuçlar ortadadır. Pedagojik açıdan yaratacağı olumsuz sonuçlar bir tarafa, karma eğitimin kaldırılması daha fazla kadın düşmanlığını ve gençlerin daha fazla gericiliğin kucağına itilmesini beraberinde getirecektir.

Aydınlık bir ülke için

Bu tartışma, gericilerin sunduğu her şey gibi gençliğe yabancıdır. Gençler üniversitelerde, liselerde, iş yerlerinde sömürülürken kadın erkek yan yanadır. Ve gericiliğin kuşatmasını göğüslerken de kol kola duracaktır.
 OHAL'in kendilerine sunduğu nimetlerden faydalanan gericiler ellerini ovuşturmasın! 
Kaba kuvvetin arkasına saklanarak başlattıkları karma eğitime karşı kampanya gençlikten dönecek.
Aydınlık bir ülkenin aydınlık üniversitelerinin kadın-erkek kol kola kurulacağına inanan gençler, Aydınlanma kavgası güçlendirmelidir."