GK Game News - шаблон joomla Продвижение
Menu       

GSÜ öğrencileri işçi düşmanı Renault'nun yöneticisini konuşturmadı

Galatasaray Üniversitesi öğrencileri, okul yönetiminin "Şirketlerle Buluşma Toplantısı" adı altında düzenlediği ve işçi düşmanlığıyla bilinen Renault'nun Genel Müdür Yardımcısı Thomas Dubruel'in konuşmacı olarak çağrıldığı etkinlikte, Renault'yu protesto ettiler. Konuşamayacağını anlayan Dubruel salonu terk etti.


Galatasaray Üniversitesi öğrencileri bugün bir protesto eylemine imza attı. 

Galatasaray Üniversitesi Rektörlüğü, bazı öğrenci kulüplerinin imzasını kullanarak bir kulüp etkinliğiymiş gibi sunulan ve Fransızcası "Les rendez-vous des entreprises" olan "Şirketlerle Buluşma" toplantısı düzenledi. Toplantıya, işçi düşmanlığıyla tanınan Renault'nun Genel Müdür Yardımcısı Thomas Dubruel konuşmacı olarak çağrıldı. Etkinliğin afişlerinde "Renault grubunun sunumu, katılımcının kariyer ve özgeçmişi, Türk pazarı ve özgüllükleri, kariyer fırsatları: İş ve staj" konularının anlatılacağı duyuruldu. 

ALKIŞLI PROTESTO

Üniversitenin Aydın Doğan Salonunda bugün düzenlenen etkinlik, öğrencilerin, işçi düşmanı uygulamalarıyla tanınan Renault'yu protestosuyla başladı. Renault Genel Müdür Yardımcısı Thomas Dubruel, alkışlı protesto nedeniyle konuşmasına başlayamadı.

ÖĞRENCİLERDEN "METAL İŞÇİLERİNİN YANINDAYIZ" BİLDİRİSİ

GSÜ öğrencileri, ayrıca "GSÜ öğrencileri Renault işçisinin yanında" başlıklı bir bildiri dağıttı.Okulun bahçesine de "Öğrenciler Renault'nun değil direnen metal işçilerinin yanında" yazılı pankart astılar.