GK Game News - шаблон joomla Продвижение
Menu       

Komünist gençlik örgütlerinden Madrid'de Ekim Devrimi etkinliği

Ekim Devrimi'nin 100. yıldönümü üzerine Komünist Gençlik Kolektifleri'nin (CJC) Madrid'de düzenlediği uluslararası etkinlikte Türkiye Komünist Gençliği de temsil edildi. Etkinlikte yapılan konuşmalarda devrimin ve sosyalizmin güncelliği vurgulandı.

İspanya Halkları Komünist Partisi (PCPE) gençliği Komünist Gençlik Kolektifleri (CJC) 6 Mayıs'ta Madrid'de Büyük Ekim Devrimi'nin 100. yılını anmak için uluslararası bir etkinlik düzenledi. Türkiye'den Türkiye Komünist Gençliği'nin (TKG) katıldığı etkinlikte İtalya'dan Komünist Gençlik Cephesi (FGC) ve Yunanistan'dan Yunanistan Komünist Gençliği (KNE) de yer aldı. Meksika'dan Komünist Gençlik Federasyonu ise görüntülü mesajla etkinliği selamladı.

Madrid halkı ve CJC militanlarının yoğun ilgi gösterdiği etkinliğin gerçekleştirildiği 300 kişilik salon tamamen dolarken, etkinliği salon dışından canlı yayınla takip edenlerin sayısı da hayli yüksekti.

Yapılan konuşmalarda Sovyet gençliğinin elde ettiği haklar ve bugünün gençliğinin içinde bulunduğu durum karşılaştılırken, konuşmaların hemen hepsinde Ekim Devrimi'ne nostaljiyle yaklaşmak yerine yeni Ekim'ler için örgütlenmenin ve mücadelenin gerektiğinin altı çizildi.

Etkinliğin 6 Mayıs'a denk gelmesi üzerine Deniz Gezmiş, Hüseyin İnan ve Yusuf Aslan da idamlarının 45. yılında etkinlikte anıldı.

CJC'nin çeşitli kadrolarının, TKG, FGC ve KNE temsilcilerinin yaptığı konuşmaların ardından PCPE Genel Sekreteri Astor Garcia söz aldı. Defalarca slogan ve alkışlarla kesilen ve sonunda dakikalarca ayakta alkışlanan konuşmasının ardından hep birlikte söylenen Enternasyonal Marşı'yla etkinlik sona erdi.