GK Game News - шаблон joomla Продвижение
Menu       

Gündüz okulda gece işte

Kafe ve barlar günümüzün en yaygın eğlence mekânları. Bir taraftan iyi ki de varlar diyoruz, çünkü, insanlarla veya yalnız vakit geçirmek, belki bir şeyler okumak, biraz olsun dinlenmek konusunda kimimiz için eşsiz yerler.
Peki bu kafe ve barlar, bu mekanlarda çalışan insanlar için de bu kadar eğlenceli yerler mi? Çalışmak zorunda olmasalardı, bu mekanlarda çalışmayı tercih ederler miydi?

Eğlence mekanları olduğu için, o atmosferin içinde, kafe ve bar çalışanlarının da en az müşteriler kadar kadar eğlendikleri, çalışırken büyük bir zevk aldıkları düşünülür. Bir call center çalışanı için asla böyle düşünemeyiz. Ama bir kafe bar çalışanı için böyle düşünmek için çok fazla sebep vardır. İnsanın içini açan dekorasyon, art arda çalan güzel müzikler, hiç eksilmeyen sohbet ve kahkahalar...

Şimdi dışarıdan bakan insanların ne düşündüğünü bir kenara bırakıp, bu sektörde çalışan öğrencilerin ne yaşadıklarını, ne hissetiklerini, ne düşündüklerini kendilerinden dinleyelim.

* Hizmet sektöründe insanların istekleri arzuları asla bitmiyor. Kendimi hizmet alan kişinin yerine koyduğum zaman, evet ben de öyle istiyorum; güzel hizmet, güler yüz, hoşgörü... Ama bu çalışma saatleriyle ve bu çalışma temposuyla insanlıktan çıkıyorsun.
* Lise son sınıftan beri kafede çalışıyorum, yazları da palyaçoluk yapıyorum. Nedeni dershane ve atölye masraflarımın aileme çok yüklü gelmesiydi. Üniversiteye başlayınca da çok masraflı bir bölümü kazandığımı fark ettim. Bu yüzden de barda çalışmaya başladım.
* Çünkü sistem para para para, güç, bu tarz şeyler üstüne kurulu. Bu yüzden hiç istemediğimiz şeylerin peşinden gitmek zorunda bırakıldık.
* Gece hayatında çalışan insanlara biraz saygılı olsunlar, cidden. Burada çalışan insanlar sizden 10 saat öncesinden geliyorlar. Temizliğini yapıyorlar ve sizleri eğlendirmeye çalışıyorlar.