GK Game News - шаблон joomla Продвижение
Menu



       

Dinselleşen Türkiye

Gericilikle Mücadele ve LGBT’ler

LGBT’lerin kurtuluşunu sağlayacak sınıfsız, sömürüsüz ve cinsel temelli hiçbir ayrımcılığın olmayacağı toplum hedefine yürürken gericilikle ucundan kıyısından da olsa uzlaşılabilir mi ya da gericiliğe karşı sessiz kalınabilir mi? 2013 Haziran Direnişi ile gettolarından çıktıklarını iddia eden LGBT’ler geriye dönüp yeni gettolar üretmekle mi övünecekler yoksa ülke çapında daha büyük bir mücadelenin parçası mı olacaklar?

Dinsel ahlak üzerine 

Egemen siyasetin belirleniminde ortaya çıkan ve bu siyasetin bir aracı olarak işlevlenen dinsel ahlaksızlık bu süreçte devreye girer ve kadına,  pardon anneye, aileyi ayakta tutanın o olduğu ve yaşanan tüm çirkinlikleri (sözlü ve fiziksel şiddet, aldatma ve aklınıza ne gelirse) sineye çekmesi öğütlenir.  

Eğitimde gericileşmenin kısa tarihi

Gericilik öyle tek koldan saldırmakla yetinmez, yetinemez. Bir bütün olarak toplumsal, siyasal, hukuksal, kamusal alana çökmeyen gericilik ayakta kalamayacağını bilir. Bütün gericilik dönemlerinde sanat, eğlence anlayışı, toplumsal yaşayış, hukuk sistemi, eğitim sistemi topyekün gericiliğin saldırısına maruz kalır.