GK Game News - шаблон joomla Продвижение
Menu       

Düzeni değiştirmek isteyen gençlerin artık bir el kitabı var

Türkiye Komünist Gençliği (TKG), hazırladığı el kitabında Türkiye gençliğinin sorunlarına ayna tutuyor ve çözüm önerilerini sıralıyor. Türkiye’nin tüm gençlerine insanca bir gelecek sunabilecek ölçüde zengin olduğunun verilerle açıklandığı el kitabında, sorunların kaynağında yönetimin doğru ellerde olmamasının yattığına işaret ediliyor.

Türkiye Komünist Gençliği: Size hiçbir borcumuz yok!

Türkiye Komünist Gençliği (TKG), öğrenim kredisi kullanan 1 milyon 156 bin 832 öğrenciden 239 bin 97’sinin borcunu zamanında ödeyemediğinin Gençlik ve Spor Bakanlığı Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü Dış İlişkiler Dairesi Başkanlığı tarafından açıklanması üzerine bir açıklama yaptı.

19'uncu WFYS Türkiye Hazırlık Komitesi yola çıktı

19'uncu Dünya Gençlik ve Öğrenci Festivali'nin Türkiye ayağını oluşturan Ulusal Hazırlık Komitesi yola çıktı. Türkiye gençliği emperyalizme karşı örgütlenmeye ve hiçbir sömürücü güce boyun eğmemeye çağrılıyor.

Türkiye Komünist Gençliği'nden uyuşturucuya karşı mücadele çağrısı

Türkiye Komünist Gençliği, bugün yayınladığı deklarasyonla, günümüzde kullanımı gençler arasında giderek yaygınlaşan uyuşturucuya karşı mücadele çağrısı yaptı. “Yaşamın dozunu yükselt, örgütlen!” başlıklı açıklamada, egemen sınıfların emekçi gençleri esir almak için bir araç olarak uyuşturucuyu kullandığı belirtildi.

TKP'den 19 Mayıs açıklaması: Artık bu ülkenin kurtuluşu emeğin kurtuluşu olacaktır

Türkiye Komünist Partisi, 19 Mayıs'ın 98. yıl dönümü dolayısıyla bir açıklama yayımladı. Açıklamada, "Emperyalist işgal ordularına karşı mücadelenin sembolü 19 Mayıs’ı, emeğin iktidarı için verdiğimiz mücadelenin mevzilerinden selamlarken, ikinci kurtuluş savaşı hayalleri görmüyoruz. Önümüzdeki görev, ülkemizi kapitalist düzenden ve emperyalizmin hakimiyetinden kurtaracak olan işçi sınıfının kurtuluş mücadelesini zafere ulaştırmaktır" denildi.